четвер, 28 квітня 2016 р.

ЗАВЕДІТЬ ЩОДЕННИК

Пару років тому я почав вести щоденник, де записував свої враження про ті чи інші події в моєму житті. Безперечно багато плюсів  є  в тому, що Ви ведете регулярні  записи у своєму щоденнику. Такими позитивними сторонами є наступні речі:
·     Ви пам’ятаєте, чим займались раніше.
·     Ви бачите, як змінюються ваші погляди з часом.
·     Ви маєте змогу написати своїм нащадкам історію вашого життя.
·     Ваші роздуми над якоюсь конкретною проблемою спрощуються
·     Ви будете вчитись на своїх помилках.
·     Щоденник гарантує  Вам безсмертя
Чимало великих людей в історії вели свій щоденник. Це не ключ до їхньої геніальності , однак це спостерігається в багатьох історичних осіб. Далі я наведу невеликий список відомих людей хто веде щоденник:
Ø Теодор Рузвельт.
Ø Чарльз Дарвін
Ø Бенджамін  Франклін
Ø Ендрю Карнегі
Ø Ральф Волдо Емерсон
Ø Джеймс Кук
Ø Вінстон Черчіль
Ø Річард Бренсон
Ø Франц Кафка
Ø Курт Коббейн
Ø Тарас Шевченко
Ø Джордж Оруел
Ø Анна Франк та багато інших, список яких я можу продовжити, однак, думаю, Ви зловили мій хід думок.
Я думаю, що у кожного в дитинстві  були цікаві випадки, які  варто було б запам’ятати. Чи всі Ви пам’ятаєте? Навряд. З кожним роком  пікселі нашої пам’яті  все більше згорають і ми багато забуваємо. У віці 80 років, скоріш за все ми пам’ятатимемо лиш контури деяких моментів нашого життя.
ЯК ВЕСТИ ЩОДЕННИК
Якщо Ви раніше не вели щоденник то Вам в першу чергу необхідно:
Вибрати вид вашого щоденника, а саме аналоговим(паперовим) він буде чи цифровим. Для того, щоб завести аналоговий щоденник Вам треба просто вибрати щоденник. Це може бути як звичайний зошит, так і спеціально придбаний для цих цілей шкіряний блокнот.
Що стосується електронних джерел то тут все обмежується вашою фантазією. З появою електронних пристроїв обробки і збереження інформації люди зазвичай  з  паперових щоденників все частіше переходять на ведення його в цифровому вигляді. Ось невеликий перелік цифрових інструментів, що можна використати для цих цілей:
1.  Word Processor.найпростіше відкрити старий добрий Word чи Open Office Writer і почати набивати по клавіатурі.
2.  TextEditor/Notepad або ж старий добрий блокнот.
3.  LiveJournal чи Wordpress впринципі невелика альтернатива для Blogspot, який для цього ідеально підходить. Можна закрити щоденник для сторонніх осіб або ж зробити його у формі блогу.
4.  Непогана ідея була б використовувати як щоденник Gmail.
Вибрати час для ведення щоденника. Деякі люди ведуть його ввечері, коротко записуючи події дня, деякі зранку. Кожному своє! Робіть так, як краще Вам персонально. В дні коли нема, про що писати можна просто так і написати «Сьогодні був «сірий» день і я не в настрої щось писати!». Але важливо просто виконати свій розпорядок, що стосується ведення щоденника. Було б добре якби це стало звичкою.  Одним з прикладів таких коротких коротких записів можна було спостерігати в щоденнику Теодора Рузвельта коли 14 лютого 1884 померли його мама і дружина. Він просто написав: «ВСЕ СВІТЛО, ЯКЕ БУЛО В МОЄМУ ЖИТТІ - ЗНИКЛО!».
Про що писати? Від цього питання багато людей просто зливається говорячи, що нема про що писати. І вони перестають, не почавши. Не думаю, що потрібно писати про те як Ви стаєте хмаринкою. Просто опишіть свій день. Зрозуміло, що деякі дні будуть про рутину, деякі – сповнені філософії, в деякі дні Ви будете мати труднощі, які будуть, виливаючись на папері розвантажувати Вас психологічно. Ви можете вести свій щоденник, як календар справ, записуючи, що зробили і роблячи собі аналіз виконаного.

Отже почніть вести щоденник, а якщо почали, то напишіть туди щось сьогодні.

субота, 23 квітня 2016 р.

крок 7:ПОНОВІТЬ ЗВ’ЯЗОК ЗІ СТАРИМИ ДРУЗЯМИ

Чи мало ми  дивимось фільмів про справжню дружбу, що триває з дитинства і продовжується до самої старості, однак по факту виходить зворотнє. Тому що людей розділяє школа, університет, сім’я, робота, інші друзі і знайомі , в той час, коли ми забуваємо про старих друзів. І, врешті решт, вони просто знаходяться в добрих стосунках, але не підтримують їх.
Нових  друзів заводити – також не є легким процесом, однак це є необхідністю і ми це робимо зазвичай «на автоматі», в той час як старі друзі є також важливою частиною нас. Дехто вибирає долю вовка-самітника, дехто шукає ліків від самотності в представниць протилежної статі, однак в принципі, чоловіча дружба є незамінною для нього.
В умовах сьогодення ми хоч і можемо зв’язатись з половиною світу використовуючи інтернет та мобільний зв’язок, однак ми, як ніколи, стали відрізані від світу. Однак спілкування в фейсбук ніколи не замінить живого спілкування. Дивно зрозуміти той факт, що  з ростом приладів, що мали б економити час, насправді вони його забирають і ми почуваємось зайнятими як ніколи. І якщо це так то люди не правильно розставляють життєві пріоритети. І, в принципі, це піддається нашому контролю.
Постарайтесь найближчим часом зв’язатись зі своїми старими друзями, але спробуйте не використовувати соціальні мережі. Найприємніше для старого друга буде написаний від руки лист. Електронний лист може бути не прочитаний, а телефонний дзвінок – далеко не найкраща штука, для зв’язку через роки.
Напишіть до трьох друзів з дитинства – чудова можливість


отримати заряд гарного настрою, принести їм аналогічні почуття.
Ця стаття була написана не для того щоб налагодити контакт з вашими старими друзями (це ще буде в майбутньому), але щоб згадати  ті часи коли Ви були нерозлучні і, можливо викликати усмішку на вашому обличчі.

четвер, 7 квітня 2016 р.

ВИБІР В ЖИТТІ

В житті  кожного  є  такі  ситуації  коли  подальше рішення  буде визначати  подальше  майбутнє.  Чому  виникають  такі  ситуації?  Тому  що  кожна  людина  має  повну  владу  над  своїм  вибором. Саме  через  це  люди  мають  великий  діапазон  рівнів  життя. Людина вибирає оточення, партнера, професію, стиль життя та інше.


Тобто, вибір людини визначає її майбутнє. Хіба  студент  не  стоїть  перед  вибором  готуватись  до  екзамену  чи  ні? Скоріш  за  все він буде готуватись до нього  за пару днів  до  здачі. Безперечно  він  при достатній  завзятості  його рано чи пізно  здасть, але  чи варто  було  так страждати, але він свій вибір  зробив.  Чи той, хто буде здавати  певний тест  з  фізичної  підготовки, не стоїть  перед вибором: тренуватись йому чи ні. Таких  прикладів  можна наводити  безліч, проте  чи варто в будь якому  разі це  також вибір.
Як  же  робити  правильний  вибір?  Далі  я  наведу  пару  прийомів, які мають  певний вплив  на наші  вибори.
·                       Медитуйте. Пару  хвилин  медитації чи молитви  в день дуже помітно  збільшать силу волі, яка буде   допомагати робити правильні вибори. Щоб правильно медитувати, необхідно зайняти зручну  позу і сконцентруватись на диханні(вдих-видих),при цьому необхідно концентруватись лише на диханні, як тільки Ви помітите, що відволіклись, поверніться до дихання. Це допоможе Вам помічати ті моменти коли Ви будете відволікатиметесь, що в майбутньому допоможе більш повно дивитись на вибір, який стоїть на кону і просто розпізнавати його.
·                       Займайтесь фізичною активністю. Пару хвилин фізкультури в день  підвищить вашу стійкість. Доведено, що ті хто часто долає фізично опір з часом починає долати опір і моральний. Саме це визначає сталеву силу волі людей, які займаються бойовими мистецтвами.
·                       Робіть  публічні  виклики собі. Щоб виробити нову звичку, необхідно робити бажану дію впродовж тривалого часу. Щоб використати  свої можливості більш повно необхідно робити публічні заяви, які будуть  робити додаткову мотивацію.
·                       Зважуйте всі за і проти на рахунок дій, які Ви робите протягом дня. Те, що Ви зробили протягом дня  принесло Вам задоволення за те, що зроблено. Проаналізуйте ті кроки, які не привели до довготривалого прогресу. В подальшому не виконуйте тих дій, які не ведуть до довготривалого результату.
Все життя є комбінацією з виборів, одна частина з яких веде до позитивних результатів, інша до негативних. В будь-якому випадку ми робимо вибір навіть, якщо  вибираємо не вибирати. Тому ця стаття є квінтесенцією того, що наша доля в наших руках.